Polecamy
Ekumenia żyje nadzieją. Medytacje ekumeniczne
o. prof. Wacław Hryniewicz
KSIĄŻKA
39,90 zł 1,00 zł
1 Niedziela Wielkiego Postu

Sugestie programowe

04/03/11
Złóżmy wszystko w ręce Boga

 

 
Jezus przez czterdzieści dni obcuje z wyjałowioną, niepłodną ziemią, poddaje się żarowi dnia i przenikliwemu zimnu nocy. Nikomu z nas życie nie szczędzi dni, w których zostajemy wyprowadzeni na pustkowie, gdzie życie wydaje się być pustynią. Zostajemy sami. Błądzimy po bezdrożach, zaczynamy krążyć wyłącznie wokół siebie. Wtedy niespodzianie staje się coś, co kieruje nasz wzrok w inną stronę – odkrywamy, że źródło jest tuż obok nas, a pustynia, która wydawała się nam miejscem opuszczonym przez Boga, stała się miejscem doświadczenia Jego bliskości. Ludzie godzą się na ból poznania prawdy o sobie samych, a powierzają się komuś większemu niż oni: wszystko składają w ręce Boga. Są otwarci na całkowitą przemianę, gotowi na nawrócenie i przyjęcie woli Boga. Wracają odnowieni i pełni wewnętrznego pokoju. Pustyni ich wyzwoliła.
Niech ten Wielki Post będzie dla nas czasem wyjścia na pustynię. Niech to będą dni wyciszenia się, wejścia w siebie i szukania prawdy. Niech ten czas pozwoli nam rozpoznać nasze miejsce w świecie, w ludzkiej społeczności, a przede wszystkim nasze miejsce przed Bogiem. Spróbujmy odnaleźć siły do przeciwstawienia się pokusom, do trwania w nadziei na życie wieczne z Bogiem, na nasze zmartwychwstanie. On jest przy tobie. Zaufaj Mu! Nie zginiesz – On jest twoim życiem.
 
„W komunii z Bogiem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.