Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł
9 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

07/03/11
Potrzeba nam trwałej więzi z Bogiem
 
Jezus mówi językiem obrazowym, nawiązuje do rzeczy dobrze nam znanych, do naszych zwykłych, codziennych doświadczeń. Nie trzeba być budowniczym, by wiedzieć, że o stabilności każdej budowli decyduje jej fundament.
A jak to jest z „domem” naszego życia? Czy osadzony jest na mocnej podstawie, która pozwala mu przetrwać niejedną nawałnicę? Przykazania Boże, niepodważalne prawdy wiary, stałe przekonania, niewzruszone poglądy dają nam jasną orientację i oparcie. Słuchanie i wypełnianie słów Jezusa powinno wynikać z naszej głębokiej, intymnej więzi z Nim. Człowiek żyje w relacjach, potrzebuje kontaktu z innymi, odniesienia do drugiego człowieka. Im trwalsze te więzi, tym bardziej człowiek rozkwita i wyzbywa się swoich lęków. Ludzie potrzebują czyjejś pomocnej dłoni, rozglądają się za ludźmi, którzy ich akceptują i kochają. Nasze „ja” potrzebuje „ty”. Chrześcijanie szukają swojego życiowego oparcia jeszcze głębiej.
Wiedzą, że Bóg jest owym „Ty”, którego całe życie wypatrują i ku któremu całe swoje życie odnoszą, gdyż właśnie ono stanowi skalny, pewny fundament domu ich życia. Nie runie on nawet w śmierci, bo gdy rozpadnie się „dom naszej doczesnej pielgrzymki”, znajdziemy w niebie, u Boga, wieczne mieszkanie (por. mszalna prefacja o zmarłych).
 
„W komunii z Bogiem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.