Polecamy
Wigilia Paschalna

Sugestie programowe

24/04/11
Wnośmy światło w ciemności

 

 
Do ciemnego kościoła wnosimy światło paschału i czekamy na brzask Zmartwychwstania – smutek Wielkiego Piątku musi ustąpić miejsca radosnemu „Alleluja!”. Przechodzimy z ciemności w światło, z nocy w dzień, z niewoli do wolności, ze smutku w radość, ze śmierci do życia. Ta Wielka Noc skupia w sobie wszystkie „przejścia” dokonujące się w całym naszym życiu.
Bóg w Jezusie Chrystusie objawił światu, że światło jest silniejsze niż ciemności, łaska większa niż grzech, radość trwalsza niż smutek, życie potężniejsze niż śmierć. Ileż to już razy zdawało nam się, że pochłoną nas ciemności, że nie ma wyjścia z trudnej sytuacji… A potem jakieś proste, zaskakujące wydarzenie zmieniło wszystko. Zabłysło światło w tunelu!
Niech zatem ta dzisiejsza noc paschalna przywróci nam ufność, że tak samo jak ona przejdzie z pewnością w jasny poranek Zmartwychwstania, tak i my przejdziemy kiedyś z ciemności śmierci do wiecznej światłości życia ze Zmartwychwstałym.
Do ciemnego kościoła wnosimy światło. Jest ono wprawdzie pośród nas, ale każdy musi się o nie sam postarać. Te nasze świece zapalone od paschału mówią nam, że trzeba zdobyć się na wysiłek zbliżenia się do światła. Trzeba zdać się całkowicie na Boga, bo tylko On wyprowadza człowieka z ciemności i zapala w jego życiu światła. Ta zapalona świeca w moim ręku przypomina mi, że to wszystko odnosi się także i do mojego życia.
 
„W komunii z Bogiem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.