20 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

08/08/12
Chodźcie, nasyćcie się
 
Mądrość jest ukazana jako pani domu, która zaprasza w gościnę. Miejscem uczty jest dom przyozdobiony siedmioma kolumnami. Cyfra „siedem” ma tu znaczenie symboliczne – oznacza doskonałość. Człowiek mądry jest przede wszystkim roztropny w swym działaniu i myśleniu. Człowiek żyjący w Chrystusie jest mądry Jego mądrością. Napełnia się Jego duchem i staje się człowiekiem dojrzałym. Może zamieszkać w domu Pana. Takim naszym wspólnym domem jest Kościół, w którym miłuje się mądrość. Kolumnami są Święci – tam w niebie, i tu – na ziemi. W Kościele karmimy się tym, co Chrystus nam daje – Jego Ciałem. Nie zrozumieli Pana Żydzi, którzy zamknęli swe umysły na Bożą Mądrość, a przecież było im to wyraźnie tłumaczone!
Tajemnica Eucharystii dojrzewa w każdym chrześcijaninie, o ile zgłębia on ją na modlitwie, katechezie szkolnej i domowej, czytając i słuchając słowa Bożego, uczestnicząc w nabożeństwach, poznając historię Kościoła świętego, interesując się sprawami parafialnymi, pomagając potrzebującym, pracując nad swoimi cnotami. Każdy chrześcijanin jest zobowiązany dbać o Kościół duchowy i materialny. Wszyscy jesteśmy przecież domem Bożym, Bożą budowlą.
 
„Kościół naszym domem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.