Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
Boże Ciało

Sugestie programowe

29/05/12
Gdzie chcesz spożyć Paschę?
Autor Księgi Wyjścia zapisał, jak to u stóp góry Synaj Mojżesz zbudował ołtarz, na którym dokonał rytu przymierza. Stare przymierze między Bogiem a ludźmi potrzebowało pieczęci krwi zwierząt, natomiast nowe i wieczne przymierze między Bogiem a ludzkością zostało przypieczętowane krwią Chrystusa. Dokładniej poucza o tym autor Listu do Hebrajczyków ukazując Chrystusa jako pośrednika nowego przymierza. Powinniśmy więc być wdzięczni Bogu za tak wielki dar. „Nie bądźmy więc zimni, skoro doznaliśmy takiej miłości i zaszczytu. Nie widzicie, z jakim pragnieniem garną się dzieci do piersi matczynej? Z takim usposobieniem mamy i my przystępować do tego stołu i do tej piersi duchowego kielicha, a nawet z większym utęsknieniem niż maleńkie dzieci winniśmy pić łaskę Ducha Świętego i jednego tylko się lękać – pozbawienia tego pokarmu” (Jan Chryzostom).
W Boże Ciało, zgodnie z tradycją, buduje się cztery ołtarze, do których wierni idą w procesji eucharystycznej, adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. To jest wspaniała okazja do tego, aby wspólnota się odnowiła i wzmocniła w tajemnicy Eucharystii.
 
„Kościół naszym domem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.