Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
Trójcy Przenajświętszej

Sugestie programowe

04/06/12
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego
 
Bóg okazał ludowi izraelskiemu swą niezwykłą łaskę wybrania i pragnie, aby naród wybrany o tym pamiętał. Święty Paweł przypomina zaś o zasadach chrześcijańskiego życia, którym Duch Święty kieruje.
„Skoro przyjdziemy do Ciebie, to ustanie ta wielość słów, które wypowiadamy, nie dosięgając Ciebie, Ty jeden będziesz wszystko we wszystkim i bez końca będziemy wypowiadali jedno, chwaląc Cię w jedności i w Tobie stawszy się jednością” (Augustyn).
Wierni lubią medytować nad wszelkimi tajemnicami wiary, ale trzeba poszukiwać odpowiednich form tego rodzaju modlitwy. Kościół jest żywym znakiem, że Bóg zniżył się do człowieka.
„Słuchaj, człowieku! O kształtach Boga ani mówić, ani opowiadać nie można, ani ich widzieć oczyma ciała. Bo i Jego chwały nie można pojąć rozumem, ani wielkości objąć, ani myśleć o Jego wysokości, ani Jego siły z czymkolwiek porównać lub mądrości upodabniać” (Teofil Antiocheński).
 
„Kościół naszym domem”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.