Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł
3 niedziela Adwentu

Sugestie programowe

02/12/13
Być cierpliwym
Święty Jakub Apostoł poucza, aby być cierpliwym, i to aż do przyjścia Pana, czyli… aż do czasu paruzji! Przykładem tego rodzaju cierpliwości jest rolnik, który wytrwale oczekuje na plon. Nauka ta dotyczyła ubogich, którzy byli ciemiężeni przez sprawujących władzę i bogatych. Nadejście królestwa sprawiedliwości zaczęło się urzeczywistniać z przyjściem Chrystusa. Przykładem cierpliwości w oczekiwaniu na przyjście Mesjasza są także starotestamentalni prorocy.
Cierpliwość w oczekiwaniu na nadejście Mesjasza okazywał również Jan znad Jordanu. I chociaż Chrystus był obok niego, to jednak nie nastał jeszcze Jego czas. Jan głosił więc słowo nawrócenia wszystkim, także Herodowi. Tym samym „dotknął” króla i przypłacił to najpierw więzieniem, a następnie śmiercią męczeńską. Nam współczesnym trudno jest zrozumieć tego typu radykalne postępowanie. Odgrywa on rolę podobną do Izajasza. Dlatego Jezus daje o Janie świadectwo, podkreślając tym samym wybranie Jana przez Boga na proroka.
 
Propozycja pastoralna
W homilii akcentujemy radość proroka Izajasza z głoszenia słowa (…). Trzecią świecę w adwentowym wieńcu zapala kandydat przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.