Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
33 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

07/11/13
Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie
Prorok Malachiasz zapowiada, że nastąpi sprawiedliwy sąd Boży. Bóg nie przeoczy niczego dobrego ani złego. Nastąpi to w „dniu Pana” („dzień palący jak piec”). Autor nie podaje jednak czasu, sposobu i okoliczności. „Sprawiedliwość Boża, podobnie jak Boża moc stwórcza, dotyka wszystkie istoty tej ziemi”. To jest zasada uniwersalizmu królestwa mesjańskiego.
Święty Paweł przygotowuje Tesaloniczan do życia godnego na miarę chrześcijan. Poucza ich, że praca jest nie tylko koniecznym wysiłkiem, ale także dobrowolnym źródłem wewnętrznego spokoju. On sam, będąc wśród Tesaloniczan, chociaż nie musiał pracować, to jednak dla nikogo nie chciał być ciężarem.
Współczesnym problemem jest nie tylko bezrobocie, ale także etyka pracy, wynagrodzenia, ubezpieczenia, długość dnia pracy. Ci, którzy mają wszelkie możliwości podjęcia pracy, a nie chcą pracować, postępują nieetycznie.
 
„Być solą ziemi”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.