Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł
Niedziela Świętej Rodziny

Sugestie programowe

17/12/13
Wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa
Współczesna rodzina powinna w Bogu szukać rozwiązania wszelkich problemów. Odnajdujemy to w obrazie Świętej Rodziny, która musi uciekać z Betlejem przed okrutnym Herodem. I chociaż centralną postacią jest Józef, który wykonuje polecenia anioła Pańskiego, to nie zmienia się rola Maryi jako Matki Jezusa. Tym samym rola matki i ojca zostaje uwznioślona. Ewangelista Mateusz podkreśla rolę sumienia Józefa (teologiczna interpretacja snu). Świętość życia Małżonków sugeruje ich dialog w kwestii wychowania Jezusa (…).
W świetle życia Świętej Rodziny mamy prawo nie tylko do krytycznego spojrzenia na rolę ojca i matki we współczesnej rodzinie, ale poprzez analogię opierając się na sakramencie małżeństwa, możemy także mówić o ich świętości w wypełnianiu szczytnego celu wychowania potomstwa do miłości Boga i bliźniego.
 
Propozycja pastoralna
Dzielimy się radością, że w naszym Kościele jest tak wiele rodzin, które są „żywą Ewangelią” we współczesnym świecie. Rodzicom i dzieciom udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.