Polecamy
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Sugestie programowe

02/12/13
Stać się człowiekiem pełnym łaski
 
Świat wciąga wielu ludzi w swoje sprawy. Dzieje się to często niepostrzeżenie. Zdajemy sobie z tego sprawę wtedy, gdy zaczyna nam brakować czasu na zwykłe, codzienne rozmowy z przyjaciółmi, znajomymi, a nawet w rodzinie. Pochłania nas świat newsów, krótkich wiadomości (SMS-ów i MMS-ów). Odbieramy coraz więcej e-maili, telefonów. Gubimy się w gąszczu wiadomości. Coraz trudniej oddzielić dobro od zła; coraz więcej wewnętrznych napięć; sporo różnych propozycji „zerwania owocu z drzewa poznania dobra i zła”.
I nagle zdajemy sobie sprawę, że brakuje nam czasu na rozmowę z Bogiem, czyli na modlitwę. A jeśli już mamy chwilę tylko dla siebie, to pojawia się inny problem: jak rozmawiać z Bogiem? Czy można z Nim dyskutować tak, jak to czynił Adam? (…).
Zadajemy pytania Bogu w duchu wiary i poprzez swoje życie z wiary jednocześnie wypełniamy Jego wolę. Tym samym zmieniamy w sobie obraz Adama i Ewy (symbol starego człowieka), aby stać się człowiekiem pełnym łaski (uświęconym przez chrzest).
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.