Polecamy
11 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

07/06/13
Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju
O usprawiedliwieniu przez wiarę Święty Paweł poucza Galatów. W chwili otrzymania sakramentu chrztu chrześcijanin jest już wolny względem Prawa Mojżeszowego – umiera dla tego Prawa. Symbolem tej śmierci jest obmycie w wodzie chrztu (zanurzenie), czyli odrzucenie grzesznego świata. Święty Paweł mówi dosadniej: „Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”. Nie można lekceważyć tak wielkiej miłości i łaski Bożej, które otrzymujemy na chrzcie.
O odpuszczaniu grzechów jest także mowa w Ewangelii. Faryzeusz o imieniu Szymon zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wtem weszła do domu kobieta, którą uznawano za grzesznicę, i z płaczem zaczęła obmywać olejkiem nogi Jezusa i wycierać je swoimi włosami całując stopy i namaszczając je olejkiem. Zdarzenie bacznie obserwował gospodarz, który wątpił w prorocze zdolności Jezusa. W odpowiedzi usłyszał przypowieść o wierzycielu i jego dwóch dłużnikach. W dalszym dialogu Szymon nie zdawał sobie sprawy, że osądził samego siebie. Jezus zaś odpuścił grzechy kobiecie, mówiąc: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”. Silna była wiara kobiety. Umiłowała bardzo, dlatego Bóg odpuścił jej liczne grzechy.
 
„Być solą ziemi”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.