Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł
13 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

25/06/13
Powołani do wolności dzieci Bożych
 
Niezwykłe zadanie otrzymał od Boga prorok Eliasz: miał namaścić swego następcę, Elizeusza. Zastał go podczas pracy – orał ziemię. Narzucenie płaszcza oznaczało, że prorok zaprosił Elizeusza, aby poszedł za nim i stał się jego następcą, czyli prorokiem. Pozytywna odpowiedź Elizeusza oznacza, że zrozumiał gest narzucenia płaszcza. Zanim pójdzie za Eliaszem, żegna się z najbliższymi oraz „niszczy warsztat swej dotychczasowej pracy”, składając zwierzęta na ofiarę Bogu. Dzieli się ofiarami z najbliższymi. W ten sposób dziękuje za dar powołania.
Galaci w szczególny sposób cenili sobie wolność. Dzięki nauczaniu św. Pawła zrozumieli, że w Chrystusie są najbardziej wolni. Jednak wokół nich pojawiało się wielu fałszywych nauczycieli, którzy chcieli ich utrzymać w ryzach starego Prawa. Ponieważ z wolności trzeba umieć właściwie korzystać, dlatego Apostoł poucza Galatów, że wolność chrześcijańską trzeba oprzeć na miłości bliźniego. Nie tak było u adresatów Listu. W człowieku dokonuje się bowiem walka między tym, co duchowe, a tym co cielesne. „Człowiek powołany do wolności dziecka Bożego nie może być niewolnikiem przepisów Prawa”, bo kieruje się natchnieniami Ducha Świętego.
 
„Być solą ziemi”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.