Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

27 niedziela okresu zwykłego

30/09/13
Przymnóż nam wiary
07/10/13 ks. Marek Starowieyski
Podobieństwo, w którym głupota występuje jak woda, a mądrość jak powietrze, aby umysł wynurzający się niejako z tego stanu, w którym dusi się wskutek głupoty, nagle nabrał oddechu w mądrości, nie wydaje się odpowiednio dobrane do powagi naszych Pism [Biblii].
07/10/13 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Czytania liturgiczne z tego dnia dotyczą wiary i są biblijną odpowiedzią na pytanie o wiarę w obliczu tego, że jak się czasami zdaje zło na świecie triumfuje. Wielu ludzi, w obliczu osobistego nieszczęścia czy niepowodzenia w jakiejś dziedzinie, po prostu porzuca wiarę, obraża się na Boga.
Homilia do dorosłych
07/10/13 ks. Robert Klemens COr
Pan Bóg wyznacza pojawiającemu się na ziemi człowiekowi bardzo konkretne miejsce i zadanie do wykonania. I tak jak niepowtarzalne są linie papilarne na naszych palcach, tak samo nikt nie może zastąpić człowieka na wyznaczonym mu przez Boga miejscu. Ci, którzy tego miejsca nie szukają, albo nie rozpoznają, albo odrzucają, przyczyniają się do zniszczenia Bożego porządku świata być może dlatego tak wiele na świecie bałaganu.
Homilia do młodzieży
07/10/13 ks. Piotr Wojnar
Co tam nowego w modzie? Zawsze było modne nielubienie czarnych, ale ostatnio bardziej trendy jest nie lubić wiary wcale. Głośno i odważnie zapewniać, jakim nieszczęściem jest wiara dla ludzkości. I męczeńsko umierać, zamęczonemu zachwytem rówieśników.
Homilia do dzieci
07/10/13 Lidia Lasota
A apostołowie z dzisiejszej ewangelii prosili Pana Jezusa: Przymnóż nam wiary, czyli spraw, by nasza wiara była jeszcze większa, jeszcze mocniejsza. Wtedy Pan Jezus przypomniał im ziarenko gorczycy. Żydzi uważali, że ziarnko gorczycy jest najmniejszym ziarenkiem świata, choć jeszcze mniejsze jest ziarenko maku.