Rocznica poświęcenia kościoła

Sugestie programowe

18/10/13
Wiara Piotra jest skałą Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Wiara Piotra jest skałąGdy już Salomon zbudował świątynię w Jerozolimie, stanął wśród wszystkich zebranych przed ołtarzem Pana i modlił się. Słowa tej modlitwy zawarte w Pierwszej Księdze Królewskiej wskazują na wielkość Boga, który uniża się w tym celu, aby zamieszkać wśród ludzi. Król prosi Boga, aby wysłuchał modlitwy jego i ludu Izraela i aby dniem i nocą spoglądał na świątynię.Pierwszy List świętego Piotra Apostoła poucza, że Chrystus jest kamieniem, który ludzie odrzucili, ale Bóg Go wybrał. Podobnie chrześcijanie są żywymi kamieniami, stanowiącymi duchową świątynię. Stanowią święte kapłaństwo, są wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, świętym narodem, ludem na własność Bogu przeznaczonym.Niedaleko Cezarei Filipowej miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla jedności Kościoła. Jezus pytał swych uczniów, za kogo ludzie Go uważają. Okazało się, że jedni uważają Go za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza. Gdy z tym pytaniem zwrócił się do apostołów, wtedy w ich imieniu odpowiedział Szymon: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Wówczas Chrystus odpowiada błogosławieństwem i nazywa Szymona Piotrem, czyli opoką (skałą), na której zbuduje Kościół. Dał mu symboliczne klucze symbol władzy w Kościele. Od tego czasu Piotr stał się zastępcą Chrystusa na ziemi.Być solą ziemiProgram duszpasterski Kościoła w Polsce

 

 
Gdy już Salomon zbudował świątynię w Jerozolimie, stanął wśród wszystkich zebranych przed ołtarzem Pana i modlił się. Słowa tej modlitwy zawarte w Pierwszej Księdze Królewskiej wskazują na wielkość Boga, który uniża się w tym celu, aby zamieszkać wśród ludzi. Król prosi Boga, aby wysłuchał modlitwy jego i ludu Izraela i aby „dniem i nocą” spoglądał na świątynię.
Pierwszy List świętego Piotra Apostoła poucza, że Chrystus jest kamieniem, który ludzie odrzucili, ale Bóg Go wybrał. Podobnie chrześcijanie są żywymi kamieniami, stanowiącymi duchową świątynię. Stanowią święte kapłaństwo, są wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, świętym narodem, ludem na własność Bogu przeznaczonym.
Niedaleko Cezarei Filipowej miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla jedności Kościoła. Jezus pytał swych uczniów, za kogo ludzie Go uważają. Okazało się, że jedni uważają Go za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza. Gdy z tym pytaniem zwrócił się do apostołów, wtedy w ich imieniu odpowiedział Szymon: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Wówczas Chrystus odpowiada błogosławieństwem i nazywa Szymona Piotrem, czyli opoką (skałą), na której zbuduje Kościół. Dał mu symboliczne „klucze” – symbol władzy w Kościele. Od tego czasu Piotr stał się zastępcą Chrystusa na ziemi.
 
„Być solą ziemi”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.