Pierwszy piątek

18/09/13 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Łk 5,33-39 A wolno wam jeść mięso w piątek? Nie, w piątki mamy post. Przez wszystkie piątki w roku?! Tak, o ile w jakiś piątek nie przypada uroczystość. A czego jeszcze nie wolno wam jeść w piątek? Takie pytania, zadawane, przez kogoś niezbyt zorientowanego co do istoty wiary, są po prostu śmieszne. Są i tacy, którzy pytają o to, czy my katolicy możemy w piątki pić piwo, wino i wódkę. Bez komentarza! Czy jest sens wdawać się w taką dyskusję na temat co nam wolno, a czego nam nie wolno? Na pewno tak, w końcu jakoś należy tłumaczyć naszą tradycję postów.
19/09/13 Danuta Szelejewska
Dobra Nowina o zbawieniu dotyczy wszystkich ludzi. Adresatem jest więc każdy z nas. Bądźmy zdecydowani, jak pierwsze nasionko, które chciało swymi korzeniami sięgać głęboko w ziemię i wypuścić młode pędy ponad jej powierzchnię. Głośmy jak nasionko przybycie wiosny wielką miłość Boga do człowieka. Starajmy się dochować wierności chrześcijańskim zasadom i każdego dnia słowem i czynem opowiadać się za Chrystusem.
06/10/13 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Czy jest to możliwe, aby poprzez samo zamieszkanie w danej miejscowości przejąć myślenie niezgodne z duchem Ewangelii? To już jest bardzo indywidualna sprawa każdego człowieka. Ale bywa i tak, że dana społeczność, albo jej określona część, często narzuca zachowanie pojedynczym ludziom, którzy są inni. No cóż… jeśli ktoś sobie na coś takiego pozwala, to jest odpowiedzialny za samego siebie.
06/10/13 Danuta Szelejewska
Niemiłe dla ucha słowa Biada! każdego mogą przyprawić o zawrót głowy. Tym bardziej wtedy, gdy zostaną powtórzone kilkakrotnie i na dodatek wypowiedziane w sposób głośny oraz gwałtowny, bowiem ich powracające jak bumerang echo pobudza wyobraźnię i wywołuje nieprzyjemne skojarzenia z czymś, co jest smutne, przykre i przygnębiające.