Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
1 Niedziela Adwentu

sugestie programowe

11/12/14
Zacząć od nowa
Najważniejsze jest to, aby odnowić swoje wnętrze i aby w życiu wciąż kierować się ewangelicznym wektorem i zawołaniem: „Przyjdź, Panie Jezu”. Adwentowy głos proroka Izajasza pobudza nas do czuwania. Oczekujemy tajemnic, o których „ucho nie słyszało” i których „oko nie widziało”. Skoro zewnętrzne zmysły nie mogą nam pomóc w odczytaniu owych tajemnic, to uruchamiamy zmysł wiary.
Za radą św. Pawła Apostoła nie chcemy mieć udziału w uczynkach ciemności, hulankach, pijatykach, rozpuście, wyuzdaniu, kłótniach i zazdrości. Obca nam jest światowa bieganina za wszystkim i za niczym. Można powiedzieć, że z pierwszym dniem Adwentu znów na nowo zaczynamy się nawracać. Czuwamy, jak tego pragnie autor Ewangelii, aby Pan zastał nas czuwającymi, gdy przyjdzie. Niezależnie od tego, czy się modlimy, czy pracujemy, czy też odpoczywamy – w każdej chwili naszego życia jesteśmy „adwentowi”, czyli czuwający.
„Koniec wszechrzeczy jest zakryty przed nami. W końcu bowiem wszechrzeczy jest koniec każdej, a w końcu każdej jest koniec wszystkiego w dniu ostatecznym. Podczas gdy obecny czas jest niepewny i zawsze w oczekiwaniu, możemy posuwać się dzień po dniu, jak zostało określone, oczekując rzeczy, które są przed nami, a zapominając te, które są już za nami” (Święty Atanazy Wielki).
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.