Polecamy
Niepłodność. Duchowy i praktyczny poradnik dla małżeństw
Angelique Ruhi-López, Carmen Santamaría
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł
3 niedziela Adwentu

Sugestie programowe

11/12/14
„Różowy” wymiar

 
Kilka dni po Wszystkich Świętych aż do Narodzenia Pańskiego mamy tak wiele światowych „barw”, że trzecia niedziela Adwentu wraz ze swym liturgicznym kolorem różowym – po prostu „ginie”. „Gaudete” – owszem, rozbrzmiewa, ale tylko w kościele i tylko w przestrzeni liturgicznej zachowuje właściwe sobie znaczenie. Na zewnątrz pojawia się tak dużo ofert, aby być radosnym, szczęśliwym, uśmiechniętym, że nikogo zbytnio nie interesuje ów „różowy” wymiar Adwentu.
Tak jak Jan, tak samo i my swym życiem świadczymy o Chrystusie. „Świadectwo przekazuje się przede wszystkim słowem. Nie bez powodu Jan Chrzciciel określa siebie jako «głos wołającego»”. To świadectwo dajemy z radością, bo jesteśmy uczniami Chrystusa. Staliśmy się nimi z momentem naszego chrztu. „Pan przyjmuje chrzest od sługi i Ten, który ma dać odpuszczenie grzechów, sam nie uważa obmycia ciała wodą odrodzenia za rzecz niegodną” (Święty Cyprian z Kartaginy).
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.