Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł
Świętego Szczepana

Sugestie programowe

11/12/14
Ukamienowali Prawdę
Historia tak często poucza, a mimo to sporo ludzi nie wyciąga z tej nauki właściwych wniosków. Nadal zazdroszczą sobie bogactwa, władzy, uczuć. Wciąż nękają nas nieporozumienia, sprzeczki, kłótnie, a te z kolei prowadzą do nienawiści, walki, wojny.
Postępek z diakonem Szczepanem był haniebny. Wykonany według ówczesnego prawa jest przestrogą dla wszystkich pokoleń, także dla współczesnych, bowiem człowiek po dziś dzień skłonny jest „naginać” prawo do swoich potrzeb i do swych żądań. Oto jesteśmy świadkami, że w obliczu prawa w niektórych krajach eliminuje się tych, którzy poczęli się z wadami. Zamieniono kamienie na bardziej wprawne „instrumenty”? Ależ oczywiście – tak. Co więcej, gdy Kościół katolicki broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci, współcześni „reformatorzy” prawa naturalnego podnoszą wielki krzyk, zatykają sobie uszy i… rzucają się na obrońców prawa naturalnego i prawa Bożego. Nie martwmy się jednak tym, jak i co mamy mówić, ale miejmy się na baczności przed złem. Umocnieni słowami Chrystusa trwajmy do końca, a będziemy zbawieni.
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.