Polecamy
Pierwsza Komunia z białą kokardą Best
seller
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
24,90 zł 20,90 zł
Świętego Szczepana

Sugestie słuchacza

11/12/14 Teresa Cybulska
Myślę, że aby ziściła się nadzieja Kinga, który też umarł za prawdę, muszą obudzić się całe narody. Obudzić je może dęcie w trąby tych, którzy jeszcze nie zasnęli. By samemu nie zasnąć, należy wołać o ratunek i nie akceptować kłamstwa. Dzisiejszy Psalm 31 wskazuje nam drogę do ocalenia: Bądź dla mnie skałą schronienia… Sugeruję, by kaznodzieja pomodlił się Psalmem razem ze słuchaczami.
Królestwo kłamstwa nie jest tam, gdzie się kłamie, ale tam, gdzie się kłamstwo akceptuje (K. Čapek). Jest wiele linii podziału ludzkości. Wśród nich: ci co sieją kłamstwo, co je akceptują oraz ci co umierają za prawdę. Do tych ostatnich należy Szczepan.
„Wierzę, że ostateczne słowo będzie należeć do nieuzbrojonej prawdy” – Martin L. King. To my, akceptując kłamstwa, wcielamy je w życie.
„Wierzcie w Ewangelię” powiedział Ten, kto jest Prawdą, oddał za nią życie i zmartwychwstał. A my z niebywałą łatwością wierzymy współczesnym „prorokom” w ich „prawdy”, za które nie oddają życia – raczej dobrze na tym zarabiają. Za to życie zabierają innym.
Każde kłamstwo, które wypowiadamy lub akceptujemy, a szczególnie to, które godzi w człowieka, godzi w Jezusa. I z powodu każdego kłamstwa potem ktoś umiera, tak jak Jezus lub Szczepan.
Chrześcijanie na świecie umierają śmiercią męczeńską dziesiątkami tysięcy rocznie, a w krajach, gdzie prześladowania są mniej oficjalne: umiera się za wiarę – prawdę – śmiercią rozciągniętą w czasie: z głodu, bez pracy lub w opinii choroby psychicznej orzeczonej nie przez psychiatrę lecz przez media i to również w środowisku samych chrześcijan.
Masowo niszczy się już w małych dzieciach możliwości rozwoju psychicznego i duchowego odcinając je od naturalnego prawa do budowy człowieczeństwa. I to właśnie za akceptacją człowieka – całych zespołów ludzi czy społeczeństw. Metody zostały te same – z komunizmu. Ale wtedy naród wiedział, gdzie jest prawda i za nią umierano. Prawda podawana przez media jest czasem jeszcze bardziej okaleczona niż dzieciątko, któremu nie chciano pozwolić na kilka dni życia i na chrzest.
Ujawniono następną ofiarę kłamstwa: Zwolniono z pracy aktora p. M. Cichuckiego za wycofanie się z prezentacji „Golgoty picnic” Rezygnację uzasadnił szacunkiem dla widzów, którzy oczekują od teatru przedstawienia wartości i piękna, a nie wulgaryzmów. („Gość Niedzielny” 24.08.2014). A przecież nie ujawnia się ofiar mniej znakomitych, które każdy może znaleźć w swoim środowisku.
Myślę, że aby ziściła się nadzieja Kinga, który też umarł za prawdę, muszą obudzić się całe narody. Obudzić je może dęcie w trąby tych, którzy jeszcze nie zasnęli. By samemu nie zasnąć, należy wołać o ratunek i nie akceptować kłamstwa. Dzisiejszy Psalm 31 wskazuje nam drogę do ocalenia: Bądź dla mnie skałą schronienia…
Sugeruję, by kaznodzieja pomodlił się Psalmem razem ze słuchaczami.
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.