Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł
Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Sugestie programowe

11/12/14
Tak wiele słów, a potrzeba tylko Słowa

 
Jesteśmy przesączeni słowami, wielością obrazów, mnogością zdarzeń i dźwięków. Na całym świecie każdego dnia dzieje się tak wiele i to wszystko jest naszym udziałem. Sprawia to nie tylko telewizja, lecz także radio, Internet, gazety. W tym natłoku wiadomości, filmów i muzyki dociera do nas jedno Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Może dlatego świat na chwilę jakby się wycisza, spowalnia, aby można było usłyszeć płacz Nowonarodzonego, śpiew kolęd i pastorałek… Radość w sercach wierzących przepełnia cały ziemski glob.
Ponieważ Narodzenie Pańskie, zwane też Bożym Narodzeniem, jest świętem szczególnie rodzinnym, dlatego podkreślamy wezwanie, aby czas spędzony we wspólnocie rodzinnej pogłębił we wszystkich świadomość daru, jaki otrzymujemy od Bogu: daru miłości wypływającej od matki i ojca, rodzeństwa, krewnych. W homilii przypominamy wiernym, aby obdarzali się nie tylko prezentami, ale także darem dobrego słowa płynącego z czystego serca. Nie potrzeba mówić wielu słów, wystarczy bowiem tylko Słowo.
Zwracamy także uwagę na to, że podczas wyznania wiary wszyscy klękamy na słowa: I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało. To jest niejako potwierdzenie, że klękamy przed tajemnicą Wcielenia.
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.