Polecamy
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Sugestie programowe

24/10/14
Ja jestem drogą, prawdą i życiem
Są jeszcze przypadki niezrozumienia istoty uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i modlitwy na cmentarzu. To efekt długoletniej obecności w naszym kraju „Święta Zmarłych” oraz procesji na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych. Dlatego w perspektywie czytań ukazujemy chrześcijańskie spojrzenie na ludzką śmierć w aspekcie zmartwychwstania Chrystusa. Bogata liturgia czytań we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych wprowadza w tajemnicę nadziei na życie wieczne z Chrystusem.
Czego nam brakuje w chrześcijańskim przeżywaniu śmierci? Pokoju serca? Poczucia wspólnoty? Medytacji? Wyciszenia? Gestów pocieszenia? Silnej wiary? A może wszystkiego po trochu?
„Czymże dopiero będą te nagrody, skoro nasze obecne pociechy są tak liczne, tak cudowne i tak wielkie?” (Święty Augustyn).
Warto zachęcić do modlitwy i nawiedzenia grobów zmarłych, a także przypomnieć o możliwości zyskania odpustu zupełnego za zmarłych.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce

 

Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.