Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł

12 niedziela okresu zwykłego

11/12/14
Wysłuchaj mnie, Panie
11/12/14 Grażyna Rybak
Zachęcam, aby homilia była tak jak czytania terapeutyczna na nasze znerwicowane czasy. Całość czytań dotyczy bowiem wszechobecnego codziennie lęku, wobec którego Jezus mówi wprost: U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone (Mt).
Homilia do dorosłych
11/12/14 o. Ignacy Kosmana OFMConv
Świadectwo na stałe wpisane jest w chrześcijaństwo. Co to znaczy dawać świadectwo? Starożytni chrześcijanie zdefiniowali je jednym słowem: martyr męczennik. Nie zawsze w świadczenie o Chrystusie wpisana jest krew, ale zawsze naznaczone jest pewnym bólem, utrapieniem obawą, że ktoś wytknie cię palcem, napiętnuje, skaże.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Radosław Rychlik
Jednak dzisiejsze słowo Boże przynosi nam odmienne pouczenie. Mamy być wolni od strachu i obawy o przyszłość. Nie trzeba bać się żadnego człowieka. Chrystus zachęca, abyśmy byli wolni od jakiegokolwiek lęku względem drugiego człowieka. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Trudne to słowa. Jakże się nie lękać o zdrowie, życie, przyszłość dzieci. Jak stanąć bez lęku w obliczu cierpienia i choroby.
Homilia do młodzieży
11/12/14 s. Urszula Kłusek SAC
Nie bój się! Bądź spokojny! Nie ma się czego obawiać! Łatwo mówi się takie słowa wtedy, gdy nic nie zagraża. Trudniej, gdy realne niebezpieczeństwo jest blisko. Jeszcze trudniej, mówi się i daje wiarę słowom: nie bój się, gdy jest się w samym centrum niebezpiecznych i zagrażających zdarzeń.
Homilia do dzieci
11/12/14 ks. Konrad Zygmunt
W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy coś o liczeniu. Tak dokładniej mówiąc coś jest policzone. Łatwo jest policzyć swoje palce? (tak). Jest ich tylko 10. O czym powiedział nam Jezus – o palcach? (nie, o włosach!). Krótkie pytanie: Czy łatwo policzyć włosy? (nie, bardzo trudno!). Dziewczyny jeszcze mogą chwycić swoje kitki i może nawet policzą trochę, może ktoś spróbować. A chłopacy, z krótkimi włosami… ciężko to uczynić. Dobrze wiemy, że Jezus mówiąc nam o policzeniu włosów, zrobił to specjalnie dla zrozumienia pewnej sprawy.