Polecamy
Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... Kazania katechizmowe cz. I
ks. Piotr Ostański
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

4 niedziela wielkanocna

11/12/14
Aby owce miały życie
11/12/14 Teresa Cybulska
Święty Piotr usłyszał od Dobrego Pasterza: Paś owce moje. A owce to również jagnięta, za które Kościół z racji sukcesji tych słów odziedziczył odpowiedzialność. Dzieci Kościoła mają prawo do tego, by to Pan, a nie wilk, był ich pasterzem, a Kościół ma obowiązek im to zapewnić. Może warto by było przypomnieć sobie historię uwolnienia zakonów kluniackich od władzy świeckiej, co umożliwiło odrodzenie się nie tylko samych zakonów benedyktyńskich ale promieniowanie ich na Lud Boży.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Jacek Kacprzak
Pasterz owiec wchodzi przez bramę. Mając świadomość tego, że Jezus tytuł dobrego pasterza odniesie również do siebie, dostrzegamy, że wchodzimy właśnie w pierwszy moment budowania zażyłej relacji z Jezusem. On, Dobry Pasterz, nie wdziera się do owczarni podstępem, ale wchodzi przez bramę.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Piotr Wojnar
Patrząc na świat i wielkie wydarzenia wokół nas pamiętaj, że zbawienie nie przychodzi przez nienawiść i odbieranie życia. Ci, którzy prowadzą tłum ku nienawiści i śmierci, to owi rozbójnicy w owczarni, przed którymi przestrzegał Jezus.
Homilia do młodzieży
11/12/14 o. Marcin Wrzos
To czwarta niedziela po Wielkanocy. Ciągle odkrywam, że wydarzenie śmierci, zmartwychwstania Jezusa Wielkanoc, jest dla nas fundamentem. Ta rzeczywistość dotyka i mnie, nas, kiedy umieramy w naszych grzechach. Zmieniamy się. I o tej zmianie będzie dzisiaj.
Homilia do dzieci
11/12/14 ks. Andrzej Muńko
A teraz dwa pytania dotyczące dzisiejszej ewangelii: Kto jest autorem dzisiejszej ewangelii który z czterech ewangelistów? (św. Jan Apostoł). Do czego Pan Jezus porównuje siebie dzisiaj w ewangelii? (do bramy owiec, nazywa siebie bramą owiec).