Polecamy
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł

6 niedziela wielkanocna

11/12/14
Będę Go miłował i objawię mu siebie
11/12/14 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Tak jakoś dziwnie czasami rozumujemy, jakby przykazania, o których mowa we fragmencie Ewangelii przeznaczonym na tę niedzielę, były jedynie przykazaniami praktyk religijnych, np.: udziału w niedzielnej mszy św. (czyli tzw. chodzenie do kościoła), przestrzeganiu nakazanych postów, modlitwy…
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Przemysław Zgórecki
Tylko człowiek, który zapuścił mocne korzenie w glebę Nieba będzie w stanie czerpać z tej ziemi błogosławieństw siłę do wypełnienia Ewangelii: Jeżeli mnie miłujecie, będziecie wypełniać moje przykazania kto trwa w miłości z Chrystusem, ten codziennie na własne oczy ogląda spełnienie tej obietnicy.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Łukasz Figurski
Podobnie jak apostołowie, my również zmagamy się z różnymi trudnymi problemami: utratą zdrowia, brakiem pieniędzy, utratą pracy, lenistwem, zdradą kogoś przez nas kochanego. Tak jak apostołowie czasami nie wiemy co w takim wypadku mamy czynić. Czasami tracimy chęci, załamujemy się, przekraczamy przykazania. Wtedy powinniśmy przypomnieć sobie, że chociaż jesteśmy słabi, to przy pomocy Boga w Trójcy Osób możemy stać się mocni. Że to on pomnoży nasze siły i nigdy nie pozostawi nas samym sobie.
Homilia do młodzieży
11/12/14 s. Noela Wojtatowicz CSFN
Kochający rodzice wobliczu zbliżającej się śmierci myślą oprzyszłości swych dzieci. I Chrystus przed ukrzyżowaniem nie myśli osobie, ale o uczniach. Zapowiada apostołom, że będzie prosił Ojca, by dał im innego Pocieszyciela, aby był znimi na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Jezus nie rezygnuje jednak zbycia z nami winny sposób.
Homilia do dzieci
11/12/14 Monika Zuber
Nie jest łatwo czynić dobro, na pewno doświadczysz zniechęcenia, krytyki innych czy braku wdzięczności. Potrzebujemy pomocy, kiedy chcemy czynić dobro. Dlatego właśnie otrzymaliśmy dar Ducha Świętego. On daje nam siły, On daje nam miłość, byśmy potrafili przezwyciężyć zniechęcenie i zmęczenie.