Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

NMP Królowej Polski

11/12/14
Twoja ufność nie zatrze się aż na wieki
11/12/14 Rafał Bernard
Trudne zadanie czeka kapłana w tę uroczystość, jakże bowiem łatwo zatrzymać się na poziomie pięknych słów, utartych skojarzeń, historycznych nawiązań, emocji. Części słuchaczy to zapewne wystarcza, koresponduje bowiem z ich potrzebami, pobożnością, rozumieniem patriotyzmu. Dla wielu innych to jednak za mało, oczekują oni pogłębionej refleksji nad sensem Słowa z tej uroczystości.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Artur Filipiak
Dzisiejsze czytania mszalne nie pozostawiają złudzeń, że zmaganie między dobrem a złem nieustannie się toczy. Już pierwsze czytanie opowiada o walce między Niewiastą z Dzieckiem a Smokiem oraz o toczącej się równocześnie walce w niebie. Wielki znak z Księgi Apokalipsy Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami to według tradycji chrześcijańskiej Maryja, Matka Boża. Smok to pradawny symbol chaosu, mityczna bestia, którą Biblia utożsamia z diabłem.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Piotr Winkler
Jak to się stało, że Maryja została nazwana Królową Polski? Za czasów króla Zygmunta III Wazy żył w Neapolu, sławny ze swej świętości jezuita, o. Juliusz Mancinelli. Pewnego dnia ukazała mu się Maryja z Dzieciątkiem i powiedziała: Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.
Homilia do dzieci
11/12/14 Lidia Lasota
Dzisiaj na pamiątkę tych wydarzeń świętujemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i modlimy się, by Matka Boża Królowa Polski otaczała opieką naszą ojczyznę, wszystkich jej mieszkańców oraz tych, którzy mieszkają poza granicami kraju. Zawołajmy na koniec: Maryjo Królowo Polski módl się za nami!