Polecamy
NMP Królowej Polski

Sugestie programowe

11/12/14
Twoja ufność nie zatrze się aż na wieki
„Czy śluby króla Jana Kazimierza mają swój sens, skoro zmieniła się sytuacja geopolityczna? Polska jest już innym krajem. Nie mamy króla ani tamtych granic. A ponadto Szwedzi już nas przeprosili, że nas tak złupili”. Owszem, nasz świat się zmienił, ale Maryja jest nadal naszą Królową, a człowiek w swym wnętrzu jest wciąż ten sam. Dlatego ciągle powierzamy się orędownictwu naszej Królowej, przyrzekamy i przyrzeczeń – z Bożą pomocą – pragniemy dochować. Dlatego umacniamy się siłą natchnionych słów.
Ów wielki znak z Księgi Apokalipsy – „Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami” – tradycja przypisuje Maryi, Matce Bożej. To Ona jest ową niewiastą, której Syn, Jezus Chrystus, zwycięża moc złego ducha. Jej ucieczka na pustynię jest obrazem starotestamentalnej ucieczki Izraelitów z Egiptu na pustynię: „Także i pobożnemu Mojżeszowi, który w duchu przebywał z Bogiem i tracił nadzieję, gdy zobaczył Izraela w pustyni okrążonego morzem i wrogami – jemu to Bóg powiedział: «Czemu głośno wołasz do Mnie?» (Wj 14,15). Tak samo i tu widzenie to nazywa się donośnym głosem smutku, w jakim znajdują się rozum i serce Dziewicy” (Ekumeniusz).
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.