Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Sugestie programowe

11/12/14
Ty jesteś Piotr – Opoka
Działalność ostatnich trzech papieży – Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka jest dla katolików znakiem silnej wiary w Jezusa Chrystusa. Każdemu papieżowi okazujemy swą wdzięczność modlitwą, zaangażowaniem w życie Kościoła, ofiarowaniem cierpienia. Wzorem dla papieża i całego Ludu Bożego są apostołowie, a wśród nich św. Piotr wybrany przez Chrystusa, aby jako „pierwszy spośród równych sobie” kierował Kościołem w jego początkach, oraz Apostoł Narodów – św. Paweł.
O jednym z aspektów życia św. Piotra i apostołów dowiadujemy się z fragmentu Dziejów Apostolskich. Chodzi o prześladowania, które rozpoczął król Herod Agryppa I. Wpierw śmierć męczeńską z jego rąk poniósł apostoł Jakub, brat Jana. Ten postępek spodobał się Żydom. Dlatego Herod uwięził Piotra, aby wydać go ludowi. Wierzący w Chrystusa modlili się w intencji Piotra.
Jednym z symboli, które wyjaśniają powołanie Piotra oraz jego władzę w Kościele, są klucze Piotrowe. Semicka wymowa tego symbolu wskazuje na nadanie określonej osobie szczególnej władzy. Jest o tym mowa w Ewangelii (…). Odtąd Piotr jest skałą – opoką, na której Chrystus zbuduje Kościół. Wykonywana na ziemi władza Piotra, chodzi o doktrynę i prawo, ma konsekwencje u Boga.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.