Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł

Trójcy Przenajświętszej

11/12/14
Pokrzepiajcie się na duchu
11/12/14 Maria M. Lewicka
Chciałabym w oparciu o dzisiejsze czytania zapytać o dwie sprawy. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. To bardzo kategoryczne stwierdzenie jest dla wielu z nas powodem wątpliwości i nieporozumień.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Marcin Budziński
W dzień zesłania Ducha Świętego apostołowie nie ograniczyli się do zarejestrowania wydarzeń. Kiedy doświadczyli powiewu, sami stali się ich bohaterami. W tym dniu oni sami wywołali po­ruszenie.Duch pozwala zrozumieć, że istnieje tylko jeden sposób, aby stawić czoło wydarzeniom, uniknąć zepchnięcia na marginesie dzie­jów. Polega on na tworzeniu wydarzeń i historii.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Zbigniew Cieślak
Dzisiejszy świat jest pełen różnych poglądów i wartości, że trudno niekiedy wyrazić czy utrzymać własne, należące do naszej tradycji czy wiary. Sprawa jest poważna, jeśli chodzi o ludzi a tym bardziej, jeśli chodzi o Pana Boga. Jeśli chodzi o ludzi, to z trudem udaje się przekonać niektórych, że człowiek istnieje od poczęcia i że od wtedy jest osobą, która ma niezbywalne prawa, między innymi do życia i do jego naturalnego końca. I jeśli trudno nam często obronić istnienie człowieka, to ileż trudniej ukazać istnienie niewidzialnego, ale osobowego Boga? Musimy jednak to czynić, byśmy dobrze wiedzieli jaka jest nasza wiara i Kim naprawdę jest nasz Bóg.
Homilia do młodzieży
11/12/14 ks. Marcin Chudzik
Bóg jest miłością, a my miłujemy, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował. Bóg jest miłością. Czystą, bez domieszek, przelewania, wieczna miłość do każdego z nas.
Homilia do dzieci
11/12/14 ks. Tomasz Rogoziński
Dzisiejsza niedziela zaprasza nas również do dbania o jedność we wspólnocie. Byśmy potrafili się za siebie modlić, byśmy sobie nawzajem pomagali, brali za siebie odpowiedzialność i na wzór Trójcy Świętej stanowili jedność, tworząc kochającą się wspólnotę, w której wszyscy mogą na siebie wzajemnie liczyć.