Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł
Trójcy Przenajświętszej

Sugestie programowe

11/12/14
Pokrzepiajcie się na duchu
W pluralistycznym świecie idei i wartości coraz trudniej jest nauczać o Bogu. Jeszcze trudniejszą sprawą jest zaakceptować Jego istnienie; następnie przyjąć Go do swego serca; pojąć swym umysłem, a następnie głosić Jego imię całemu światu. Wielu nie ma ochoty na wysiłek poznawania prawdziwej wiary. Inni oddają kult współczesnym złotym cielcom.
A przecież Bóg objawił się człowiekowi. Opisuje to Księga Wyjścia. Świadkiem jest Mojżesz, któremu Pan objawił się na górze Synaj. Mojżesz wstawia się za ludem Izraela, prosząc o przebaczenie wszelkich win i grzechów w imię Boga bogatego w miłosierdzie.
Ma nadzieję, że Bóg uczyni lud swoim dziedzictwem.
Coraz trudniej głosić tajemnicę o Trójjedynym Bogu. Same słowa już nie wystarczą! Potrzebne są czyny, obrazy, gesty, w myśl powiedzenia łacińskiej maksymy: „Verba docent – exempla trahunt”; „Słowa uczą – czyny pociągają”.
Ponieważ zanika chrześcijańska forma pozdrowienia, dlatego w homilii możemy zwrócić uwagę na posługiwanie się zwrotami: „Szczęść Boże!”, „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Na wieki wieków. Amen!”, „Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!” i innymi.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.