Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

Zesłanie Ducha Świętego

11/12/14
Tchnął na nich
11/12/14 Olaf Szczypiński
Czytając teksty dzisiejszej liturgii słowa, dręczyły mnie pytania: czy gdyby Duch Święty nie zstąpił na apostołów, to mielibyśmy Kościół? Jeżeli tak, to czy przenikałaby Go odwaga głoszenia prawdy? Czy raczej byłby zamknięty w strachu, z obawy przed światem?
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Szymon Bajon
Apostołowie, po śmierci Chrystusa też potrzebowali wsparcia. Czas, w którym wędrowali z Jezusem był czasem ich wzrastania, nabierania sił. Cieszyli się Jego obecnością, każda chwila przeżyta razem z Nim napełniała radością i pokojem. Kiedy jednak zabito ich Mistrza, ich życie stało się niezwykle trudne. Mówiąc kolokwialnie, sielanka się skończyła. Można powiedzieć wręcz, że ich świat się zawalił. Apostołów ogarnął lęk i niepewność, niezrozumienie zaistniałej sytuacji. Co dalej z nimi będzie? Jaka będzie ich przyszłość?
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Dariusz Dąbrowski COr
Dzisiejsze święto jest po to, aby każdy z nas ruszył naprzód! Pan Jezus mówi wyraźnie: Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. W mocy Ducha Bożego. W Wieczerniku Duch jak ogień zstępuje na uczniów, gdy byli razem, ale na każdego osobno. Każdy z nas bowiem potrzebuje innego oczyszczenia, różne przecież mogą nas męczyć grzechy. Każdy z nas potrzebuje też innych darów, bo każdy z nas ma inne zadania życiowe do wykonania.
Homilia do młodzieży
11/12/14 s. Urszula Kłusek SAC
Dziś, gdy przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy dzień, w którym Bóg wylewa na świat swoją Miłość. Miłość tak wielką, że jest osobą Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej. Jezus przed swoją męką i zmartwychwstaniem wielokrotnie zapowiadał zesłanie Ducha Świętego. Mówił, że Duch Święty nauczy nas wszystkiego, że On będzie darem od Ojca i że przyjdzie po to, żeby nas do Ojca doprowadzić.
Homilia do dzieci
11/12/14 bp Antoni Długosz
Pan Jezus (obraz) ma podobne problemy z apostołami, jak nasi rodzice z nami. Jedni apostołowie kłócą się o najlepsze miejsca przy stole, chwalą się swoimi czynami. Zależy im na wysokich stanowiskach. Judasz okrada Pana Jezusa, ponieważ myśli tylko o pieniądzach. Podczas aresztowania Pana Jezusa w Ogrójcu apostołowie uciekają. Zalęknieni o swoje życie nie biorą udziału w drodze krzyżowej Jezusa.