Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł
Zesłanie Ducha Świętego

Sugestie programowe

11/12/14
Tchnął na nich
Zabieganym ludziom coraz bardziej brakuje duchowego odpoczynku, wytchnienia, zdystansowania się do tego, co ziemskie, co trudne i niezrozumiałe. „Współczesne ruchy charyzmatyczne świadczą o wielkim głodzie Ducha. Litera, prawo i bezduszność stają się ciężarem nie do uniesienia”. Jak nauczać, aby przekazać dar Ewangelii? Głębię miłości Chrystusa do każdego człowieka? Ogromną radość i nadzieję płynącą z życia opartego na relacji z Chrystusem? Czerpmy z natchnienia Bożego!
Pięćdziesiątnica jest punktem zwrotnym w życiu rodzącego się Kościoła. O darach Ducha, rodzajach posługiwania i o sposobie korzystania z nich poucza Koryntian św. Paweł. Na samym początku wskazuje na Ducha Świętego – źródło mocy, dzięki której możemy wyznać naszą wiarę słowami: „Panem jest Jezus”. To jest istotne podczas głoszenia kerygmatu: przyjęcie Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela. Ten sam Duch – Bóg jest sprawcą działania wszelkich darów.
O powyższych darach jest także mowa w Sekwencji do Ducha Świętego. Jej słowa umacniają wierzących we wszelkiej posłudze pełnionej w imię Chrystusa.
W homilii akcentujemy wyznanie wiary (element kerygmatu) zawarte w słowach: „Panem jest Jezus”.
 
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.