Polecamy
Mesco dux Polonie baptizatur
Rada Społeczna przy Arcybiskupie Metropolicie Poznańskim
KSIĄŻKA
30,00 zł 25,50 zł

Homilie okolicznościowe

28/05/15 ks. Piotr Winkler
Pewna mama wspomina moment Pierwszej Komunii Świętej swojej córeczki: Tuż przed Komunią Świętą, gdy dzieci szykowały się właśnie do wyjścia na środek kościoła, z przerażeniem spostrzegłam, że Zuzia znów płacze… Co się stało? spytałam zaniepokojona, a moja córka uśmiechnęła się przez łzy i odpowiedziała: Ja płaczę ze szczęścia! Tak się cieszę, że to już! Jestem taka szczęśliwa… szepnęła, otarła oczy białą pelerynką i ruszyła na spotkanie z Jezusem.
28/05/15 ks. Paweł Pacholak
Dotrwaliśmy nareszcie do tej chwili, do której od dłuższego czasu wszyscy się przygotowywaliśmy. Za moment po raz pierwszy przyjmiecie Ciało Pana Jezusa w Komunii św. Celowo nie mówię, że jest to najważniejszy moment w życiu, bo tak wcale nie jest… oto za chwilę po raz pierwszy spotkacie Jezusa i od tej chwili On sam będzie was zapraszał do jak najczęstszych spotkań…
09/05/15 ks. Kazimierz Siemieński
Patrząc wnikliwie w oblicze św. Stanisława, biskupa i męczennika, wyczuwamy Bożą woń, bijącą od jego postaci. Życie jego było przecież promieniowaniem Bożego ży­cia, było światłem objawiającym Boga na naszej ziemi. I chociaż odszedł od nas przed wiekami, to jednak jego duchowa moc pozostała z nami do dziś.
31/05/15 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Często zastanawiam się nad tym, dlaczego dzisiaj, my chrześcijanie, nie emanujemy autentyczną radością, dlaczego tak łatwo poddajemy się uczuciom obojętności, przygnębienia, smutku i poczucia beznadziejności? Powodem jest chyba ta zbyt spłycona wiara, która ogranicza się wyłącznie do wypełniania zewnętrznych praktyk, bez zaangażowania woli, pragnień, serca i umysłu. Mówimy często, że nic nie da się zrobić, a jeżeli, to niech zrobią to inni, że nie warto…
10/06/15 ks. Kazimierz Kubat SDS
Może warto przy okazji dzisiejszego święta wrócić do podstawowej refleksji na temat macierzyństwa i na nowo odkryć jego znaczenie i głębię? Może warto zamyślić się i przywrócić macierzyństwu w życiu społecznym jego właściwą rolę? Może medytując nad macierzyństwem Maryi, odkryjemy na nowo piękno i znaczenie ludzkiego macierzyństwa, czego tak bardzo potrzeba nam w naszym paranoicznym świecie?
25/06/15 ks. Kazimierz Siemieński
Na miarę św. Jana Chrzciciela, trzeba nam dziś na nowo budzić zaciekawie­nie religią chrześcijańską i pragnienie jej rzeczywistego poznania. Wielu spośród nas trzeba wyprowadzić poza to uczucie, że wszystko od dawna znamy, że wszystko już zwietrzało, i obudzić zaciekawienie bogactwem, które kryje się w chrześcijaństwie i które należy traktować nie jako ciężar systemów, lecz jako życiodajny skarb, który opłaca się poznawać.