Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł

3 niedziela Wielkiego Postu

11/12/14
Daj nam wody żywej
11/12/14 Partyk Jakubowski
Wola Boża to kolejny temat. Jak ją poprawnie odczytać a następnie wypełnić? Nasze życiowe drogi różnią się między sobą. Każdy ma swoje własne i niepowtarzalne życie, które buduje tak, jak potrafi czy chce. Czy istnieje Boże uniwersum, Boża wola, która dotyczy każdego z nas? A może jesteśmy do czegoś predestynowani? Jeżeli tak, to do czego?
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Tomasz Szałanda
Dzisiejsza ewangelia przybliża tajemnicze spotkanie Jezusa z Samarytanką, pochodzącą z ludu, który od wieków był religijnym wrogiem Izraelitów. A Chrystus z nią spokojnie rozmawia i przy pomocy wody objawia kim jest.
Homilia do dorosłych
11/12/14 o. Bartłomiej Kupś CSSp
Być może i my, chrześcijanie żyjący w XXI w., czujemy się jak naród wybrany, który po wyjściu z Egiptu, utrudzony wędrówką przez pustynię, zaczyna jęczeć i narzekać. Autor Księgi Wyjścia zapisał bez pardonu, że kłócili się miedzy sobą i wystawiali Pana na próbę.
Homilia do dorosłych
11/12/14 ks. Łukasz Figurski
Jednym z najważniejszych duchowych problemów dzisiejszego człowieka jest niewątpliwie umiejętność wyrzekania się. Człowiek dzisiaj boi się wyrzeczeń. Bardzo łatwo wyrzeka się: prawdy, przyjaciela, śmierci, sąsiada, Pana Jezusa.
Homilia do młodzieży
11/12/14 s. Arletta Ziółkowska
świetle dzisiejszego słowa Bożego trzeba nam się zastanowić nad tym jak pielęgnujemy w sobie dar chrztu świętego. Może warto przypomnieć kiedy odbył się nasz chrzest, kto był jego szafarzem? Pamiętamy datę swych urodzin, spróbujmy również zapamiętać datę swojego chrztu. Zapytajcie rodziców kto jeszcze był na waszym chrzcie. Sięgnijcie do pamiątek, fotografii, nagrania.