Polecamy
Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim Best
seller
pod red. Roberto Dodaro
KSIĄŻKA
28,00 zł 23,80 zł

Homilie okolicznościowe

11/12/14 ks. Łukasz Figurski
Przygotowując tę homilię przypomniałem sobie historię Dawida. Dawid był mechanikiem, przyjaźnił się z Basią, która pracowała w sklepie spożywczym. Kiedy się spotykali byli dwojgiem różnych ludzi. Mieli podobne zainteresowania, chodzili razem na koncerty, i mogli ze sobą rozmawiać godzinami. Doskonale się rozumieli. Wkrótce zostali dobrymi przyjaciółmi. Pomagali sobie, dzielili wspólne troski i kłopoty, potrafili wyrzec się czasem własnych planów dla dobra drugiego. Aż pewnego dnia ta wielka przyjaźń zaprowadziła ich przed ołtarz. Zostali szczęśliwym małżeństwem.
11/12/14 ks. Kazimierz Siemieński
Nauka Chrystusa wprowadza w nasze życie ład, harmonię obdarza pokojem! A gdy Pan Jezus zachęca nas: Trwajcie w miłości mojej, to trzeba nam wiedzieć, że była to miłość heroiczna, aż do przelania krwi, co uobecnia się w każdej Mszy Świętej: Ciało moje będzie wydane, Krew moja będzie przelana. Dlatego też małżeństwo zawieracie podczas Mszy Świętej, aby się uczyć od Chrystusa prawdziwej, bezwarunkowej miłości i bezgranicznej ofiary z siebie samych i to przez całe życie. Słuchajcie zawsze uważnie co mówi Bóg. Starajcie się ze wszystkich sił, aby Bóg był na pierwszym miejscu w waszym życiu. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu poucza św. Augustyn.
11/12/14 ks. Kazimierz Siemieński
Kiedy wróg zbliżał się do miasta Prienne, kto mógł, uciekał ratując życie i mienie. Wśród uciekających znalazł się także głośny filozof Bias. Jakie było zdziwienie, kiedy ziomkowie jego zauważyli, że filozof nic ze sobą nie zabrał. Kiedy go zapytano o przyczynę, wskazał na siebie i rzekł: Omnia mea mecum porto całą moją własność noszę z sobą, noszę w sobie.