Pierwszy piątek

11/12/14 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Problem postu dla jednych jest wciąż niewygodny i ich denerwuje, dla drugich jest zbawienny, a dla trzecich obojętny. Są też i tacy, którzy uważają, że post jest elementem diety, czyli jej suplementem. Chodzi oczywiście o kwestię spożywania mięsa. Tymczasem post, o którym tak wiele się mówi w kościele, nie dotyczy tylko pożywienia. Ma on obejmować całego człowieka.
11/12/14 Danuta Szelejewska
Nikt nie ma wątpliwości, że pokój na świecie jest jedną z najważniejszych spraw, którym należy poświęcić mnóstwo uwagi. Brak wzajemnego zrozumienia i zgody może bowiem bardzo szybko doprowadzić do kłótni, niepotrzebnych konfliktów a nawet wojny.
11/12/14 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Jeszcze nie tak dawno temu sporo było takich wierzących, którzy wchodzili do kościoła przez zakrystię. Chodzi o to, że należeli do Chrystusa, ale nie obnosili się z wiarą. W latach 50. i 60. i 70. ubiegłego wieku, czyli w czasie narzuconego systemu socjalizmu, w Polsce sporo dzieci zostało ochrzczonych w ukryciu. Podobnie było z zawieraniem sakramentu małżeństwa. Ciekawa rzecz, że już inaczej było z pochówkiem zmarłych. Nawet niewierzący i ateiści szli w kondukcie pogrzebowym. Czy zawsze tak będzie, że ktoś ukrywa się ze swą wiarą?
11/12/14 Danuta Szelejewska
Starajmy się tak żyć, by grzech nie przesłonił nam prawdziwych wartości. Ponieważ cechą charakterystyczną chrześcijanina jest bogate wnętrze, winien on obficie korzystać z otrzymywanych łask. Przy Bożej pomocy podoła codziennym obowiązkom, zrealizuje zamierzone działania oraz wywiąże się z podjętych postanowień.