I Komunia Święta i Biały Tydzień

Jesteśmy przyjaciółmi Jezusa

21/04/15 Tadeusz Ruciński
Kiedy jest się w swoim domu, na swojej ulicy, w swojej szkole i w swoim kościele, to jest się pomiędzy swoimi i bliskimi. Wszystko jest tam znajome i swojskie. Ale kiedy ktoś jest nagle daleko od domu – w sanatorium – w obcym mieście, pomiędzy samymi obcymi, to jakby się wypadło z gniazda… Tak myślała sobie Majka, sama w pokoiku z widokiem na obce miasto. Najgorsze było to, że zgubiła swoją komórkę… I to, że nie pamiętała żadnego numeru – ani do mamy, ani do taty, ani do babci, ani do Kajtka – do nikogo! Pierwszy raz poczuła się jak sierota, niczyja, nikomu niepotrzebna.
Poniżej zamieszczamy szkice pięciu homilii do dzieci do wykorzystania w tzw. Białym Tygodniu. Proponowane materiały mają pomóc duszpasterzom w takim przygotowaniu liturgii w tygodniu po pierwszej komunii świętej, aby służyły umocnieniu przyjaźni z Panem Jezusem w życiu dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej. W realizacji tego celu mają pomóc przede wszystkim szkice tematycznych homilii, przygotowanych przez brata Tadeusza Rucińskiego. Zamieszczone poniżej teksty nie nawiązują do konkretnych czytań biblijnych. Zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły być pomocne dla wszystkich księży bez względu na datę pierwszej komunii świętej w parafii. Przygotowaliśmy również komplet pomocy duszpasterskich, które mogą wzmocnić oddziaływanie głoszonych homilii. Proponujemy kolorową planszę z hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi Pana Jezusa”, którą można umieścić w prezbiterium w Białym Tygodniu. Na planszy, w odpowiednim miejscu umieszczamy każdego dnia (podczas homilii lub na zakończenie Mszy Świętej) kolorową ilustrację (w kształcie serca), nawiązującą do tematu homilii. Na zakończenie Białego Tygodnia można rozdać wszystkim dzieciom kolorowe obrazki (dyplomy), stanowiące pamiątkę Białego Tygodnia (na kolorowej wklejce zamieszczamy projekty graficzne wszystkich wspomnianych tu materiałów).
Księży zainteresowanych nabyciem planszy oraz obrazków (do przyklejania na plansze i do rozdania dzieciom) prosimy o kontakt z Działem sprzedaży (telefonicznie: 61 659 37 56 lub pocztą elektroniczną: grzeskowiak@ swietywojciech.pl).