2 niedziela Wielkiego Postu

Sugestie programowe

15/02/15
Przemiana

 
Na górze Abraham został wystawiony na próbę i przeszedł ją pomyślnie. Na górze Chrystus przemienił się wobec Apostołów. Wielki Post jest wędrówką na tę górę. Podejmujemy ją w zależności od potrzeby serca i umysłu; nie sami, indywidualnie, ale we wspólnocie, aby jedni drugim brzemiona nieść i abyśmy wszyscy byli świadkami – najpierw przemienienia Pana – następnie zaś swojego przemienienia.
Treść duchowej przemiany jest wciąż ta sama i niezmienna: zawiera ją nauczanie Chrystusa. Potrzeba jedynie nowych form, które odsłonią treść i nadadzą jej nowy, „świeży aromat” chrześcijaństwa. To jedno z czołowych pastoralnych zagadnień, które są nieodzowne w duszpasterstwie. Wobec tego wspólnie z wiernymi (oczywiście w małych grupach), z lektorami, osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo, nadzwyczajnymi szafarzami, z rekolekcjonistą (temat, treść i forma rekolekcji parafialnych) – poszukujemy nowych form przemienienia ewangelicznych treści. Pamiętajmy, że forma nie może przerastać treści, a treść musi być dostosowana do aktualnych potrzeb!
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.