2 niedziela wielkanocna

Sugestie programowe

18/03/15
Nie gasić w sobie ognia!
 
 
Niedziela Miłosierdzia Bożego jest spotkaniem z żywym Panem, Stwórcą i Dawcą życia, który obdarza nas łaską miłosierdzia. Na swój sposób prawie każdy z nas jest takim „niedowiarkiem” i potrzebuje „dotknąć” ran Chrystusa, wpatrywać się w Niego objawiającego się w chwale zmartwychwstania. W niedzielnej i świątecznej liturgii uczestniczymy ze względu na miłość do Chrystusa, a nie dlatego, że w przeciwnym wypadku przekroczymy trzecie przykazanie dekalogu. Każda niedzielna Eucharystia jest spotkaniem z Panem, który przychodzi ze słowami: „Pokój wam”. To sprawia, że nie gasimy w sobie ognia życia.
„Świętość tego dnia pojawia się już w Piśmie Świętym. Ten dzień jest więc pierwszym dniem świata: w tym dniu zostały ukształtowane elementy świata, w tym dniu zostali stworzeni aniołowie, w tym dniu Chrystus powstał z martwych, w tym dniu Duch Święty zstąpił na apostołów. W tym też dniu po raz pierwszy manna została dana z nieba” (św. Izydor z Sewilli).
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.