Wigilia Paschalna

Sugestie programowe

23/02/15
Wspólnota odrodzenia w wodzie chrztu
 
 
Ogromne bogactwo czytań pozwala wejść w tajemnicę zbawienia od tekstów starotestamentalnych aż po te z Nowego Testamentu. Fragment Listu do Rzymian, dotyczący tajemnicy naszego chrztu, pozwala lepiej zrozumieć, że jesteśmy wspólnotą odrodzenia w wodzie chrztu. Umiera w nas stary człowiek, a rodzi się nowy – w Chrystusie. Dzięki temu sakramentowi zrywamy wszelkie związki z grzechem i wchodzimy na drogę jedności z Jezusem Chrystusem. To dla nas umarł On śmiercią fizyczną, aby nas uwolnić od śmierci duchowej.
Wraz z kobietami, które przyszły, aby namaścić ciało Jezusa, zaglądamy do pustego grobu, widzimy młodzieńca siedzącego po prawej stronie i oznajmiającego: „Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu”. Zmartwychwstanie pozwala nam z radością i czystym sercem głosić prawdę o Chrystusie, który żyje.
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.