Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł

1 niedziela Wielkiego Postu

13/01/15
Nie kuś mnie!
13/01/15
Wielu z nas skłonnych jest chyba myśleć o Bogu jako o Kimś, o czymś, czy o jakiejś sile, która nam w życiu przeszkadza. Jako o Wielkim Zazdrośniku. Trzeba Go jakoś przekupić, obłaskawić, udobruchać, aby nam „dał spokój”, żebyśmy mogli sobie „spokojnie żyć”.
Homilia do dorosłych
13/01/15 o. Ignacy Kosmana OFMConv
Głowy posypane popiołem. Fioletowe, pokutne barwy napełniły kościelne przestrzenie. Umartwienie i pokuta. Post. Wielki Post. Czterdzieści dni i nocy. Taką oferuje nam perspektywę Kościół, a Chrystus daje konkretny przykład. I to ma być Dobra Nowina?
Homilia do młodzieży
13/01/15 ks. Wojciech Silski
Wchodzimy w Wielki Post. I od razu na początku chcemy się zapytać: w jakim towarzystwie? Naszych kolegów, przyjaciół, rodziców, Internetu, telewizji, głośnej muzyki? A jeszcze wcześniej warto zapytać: po co ten Wielki Post w moim życiu? Czy coś ma się zmienić? Gdzie i jak mam się nawrócić? Z jakimi postanowieniami staję na progu tego czasu szansy od Boga i od Kościoła? Zawsze gdy człowiek duchowo się mobilizuje, ma dobre pragnienia poprawy, przemiany czegoś w swoim życiu przychodzi szatan ze swoim kuszeniem.
Homilia do dzieci
13/01/15 Danuta Szelejewska
Jeżeli wzywającym nas jest Pan Jezus, to powinniśmy jak najszybciej uczynić to, o co prosi. W taki właśnie sposób myślał żyjący w czasach Starego Testamentu sprawiedliwy Noe, którego doskonale znamy z wydarzenia biblijnego potopu. On pomaga nam zrozumieć Boże słowa: „Zawieram z wami przymierze (…).