1 niedziela Wielkiego Postu

Sugestie programowe

13/01/15
Nie kuś mnie!
Są ludzie, którzy nie potrafią oprzeć się namowom i dla dobra towarzystwa nadużywają alkoholu, palą papierosy, biorą narkotyki, wydają pieniądze na bzdury, opowiadają „pieprzne” dowcipy. Są i tacy, którzy wchodzą w „brudne” interesy, wykorzystują skromnych i ubogich ludzi, oszukują, stawiają siebie ponad innych. Są wreszcie i tacy, którzy mają „parcie na szkło” i zrobią wszystko, dosłownie wszystko, aby być obecnym w mass mediach. Czasami można usłyszeć: „Po mnie to może być nawet potop”, czyli mówiąc inaczej: „Nic mnie to nie obchodzi”.
Wody potopu zniszczyły tych, którzy nie posłuchali Boga. Są one także obrazem wody chrzcielnej, gdyż po ustaniu potopu Bóg zawarł z Noem przymierze. Święty Piotr Apostoł poucza o wodzie chrztu, która obmywa sumienie. W Ewangelii Duch wyprowadza Chrystusa na pustynię; tam Jezus jest kuszony przez szatana. Sprzeciwia mu się jednak i pokonuje go mocą swego ducha. Chrześcijanin naśladujący Chrystusa mocno obstaje przy swoim i w chwilach kuszenia zdecydowanie mówi: „Nie kuś mnie! Idź precz, szatanie! Ja kocham mego Pana, Jezusa Chrystusa!”.
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.