Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł

2 niedziela okresu zwykłego

19/12/14
Jak odczytać powołanie?
19/12/14 Rafał Bernard
Zauważyć Boga. Usłyszeć Go. Rozpoznać. Dlaczego to jest dla wielu takie szalenie trudne? Niektórzy wprawdzie nie mają z tym problemu, gdzie się nie obrócą, czują Go i widzą. Jednak inni zda się w ogóle Go nie dostrzegają, wszystko jest dla nich takie fizyczne i rozumowe, ludzkie, losowe, beznadziejne. Czy człowiek musi być zmęczony życiem, dotknięty cierpieniem, „wyposzczony” duchowo, niewidzący perspektywy, żeby dostrzegł rękę Boga w życiu, zdarzeniach, ludziach? A może wystarczy, że jest otwarty i pokorny?
Homilia do dorosłych
09/01/15 ks. Jan Augustynowicz
Ludzie od najmłodszych lat czegoś szukają. W zabawie w chowanego, dzieci szukają swoich rówieśników. Młody chłopak szuka dobrej i ładnej dziewczyny, szuka dobrej szkoły średniej czy wyższej. Poszukujemy także swojego powołania życiowego. Potem szukamy interesującej i dobrze płatnej pracy zgodnej z naszym wykształceniem. Gdy znajdziemy się w obcym miejscu, poszukujemy ulicy, na której mieszka ktoś nam bliski albo znajduje się urząd, w którym musimy załatwić ważną dla nas sprawę. Bez przesady można powiedzieć, że cale życie jest szukaniem osób, rzeczy, wartości i samego Boga.
Homilia do dorosłych
09/01/15 ks. Maciej Szczepaniak
Ciekawe miejsca, interesujące muzea, zaskakujące wystawy przyciągają zwiedzających. Tak dzieje się w ostatnim czasie na przykład na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Przed 1050. rocznicą Chrztu Polski (2016 r.) otwarto tam Interaktywne Centrum, które opowiada historię tego niezwykłego miejsca, gdzie mieszkał Mieszko I i Bolesław Chrobry. Po zwiedzeniu wystawy ludzie ze słuchawkami na uszach oglądają poszczególne zabytki – katedrę, wykopaliska archeologiczne, muzea. Przychodzą, by zobaczyć, dotknąć, lepiej poznać.
Homilia do młodzieży
09/01/15 Szymon Bojdo
Dzisiejsze słowo Boże mówi o czymś, co jest bardzo niepopularne. Mam tu na myśli słuchanie. Tak, wyobrażam sobie, że mówi to wam wielu waszych nauczycieli czy rodziców: wy wcale nas nie słuchacie. Pewnie często macie wrażenie, że wszyscy chcą, żebyście byli posłuszni: w szkole, w domu, także w kościele zachęca się was, żebyście słuchali starszych od siebie, bo w końcu przeżyli już swoje w życiu i wiedzą jak wam doradzić. To jest prawidłowość stara jak świat, że dorośli narzekają na nieposłuszną młodzież, a ludzie młodzi chcą chodzić własnymi drogami.
Homilia do dzieci
09/01/15 ks. Tomasz Rogoziński
Gdybyśmy wyszli na ulicę i zaczęli pytać przechodniów: Co to jest powołanie?, to najpierw pewnie by się zdziwili o co nam chodzi, ale na pewno wielu udzieliłoby nam ciekawych odpowiedzi. Kiedyś takie pytanie zadałem dzieciom i otrzymałem kilka naprawdę ciekawych odpowiedzi. Oczywiście w pierwszej kolejności skojarzenia pobiegły w kierunku powołania do kapłaństwa i życia w zgromadzeniach zakonnych, ale też pojawiły się odpowiedzi, że powołaniem możemy nazwać wiele zawodów np. bycie lekarzem, strażakiem, nauczycielem, ratownikiem, to nie tylko zawód ale też powołanie związane niekiedy z trudną służbą. Niezwykłym powołaniem jest też zostanie tatą lub mamą, a najważniejszym powołaniem każdego z nas, i to bez wyjątku, jest powołanie do świętości.