Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

Objawienie Pańskie

19/12/14
Iść w orszaku Trzech Króli
19/12/14 Michał Piotr Gniadek
Wielokrotnie oddajemy pokłon naszemu Bogu, ale bardzo często nie udaje się nam tak jak Mędrcom ze Wschodu podążać właściwą drogą. Zbyt wiele gwiazd świeci ponad naszymi głowami. Mało tego, jesteśmy przez niektóre wręcz oślepiani. Wówczas nie tylko łatwo się zagubić, ale nawet narazić na wielkie niebezpieczeństwo. Jak zatem rozpoznać we współczesnym świecie to prawdziwe światło, które rozświetli mroki grzesznej manipulacji?
Homilia do dorosłych
19/12/14 ks. Robert Klemens COr
Publiczny dyskurs o sumieniu, który zainspirowała postawa profesora Bogdana Chazana; głośne mówienie o „nieprawidłowościach” związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy; odwołanie bluźnierczego spektaklu „Golgota picnic” czy sprzeciw rodziców wobec edukacji seksualnej – to w ostatnim czasie bardzo wyraźne przykłady na budzenie albo aktywowanie samoświadomości wiary. To co wcześniej było „moją prywatną sprawą” staje się wspólną troską.
Homilia do dorosłych
19/12/14 ks. Łukasz Figurski
Święty Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym na forum ONZ stwierdził: „Żaden kraj na świecie, żaden system polityczny, nie może myśleć o swojej przyszłości inaczej jak tylko poprzez wizje nowych pokoleń, które przyjmą od swoich rodziców wielorakie dziedzictwo wartości, zadań i dążeń zarówno własnego narodu, jak też całej rodziny ludzkiej. Troska o dziecko jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Nawiązując do tych słów naszego świętego papieża, możemy powiedzieć, że miarą cywilizacji, miarą człowieczeństwa tak poszczególnych ludzi, jak i całego społeczeństwa jest stosunek do najsłabszych, do najbardziej bezbronnych. Do tej kategorii należą dzieci i osoby starsze.
Homilia do młodzieży
19/12/14 o. Marcin Wrzos OMI
Dopiero od niedawna dzisiejsze święto jest dniem wolnym od pracy. Na ulicach wielu miast robi się gwarno, bo dzieciaki z rodzicami biorą udział w orszaku Trzech Króli. Śpiewają wspólnie kolędy, przeżywają święto bardzo rodzinnie. To ich święto. Dzieci ubrane są w stroje nawiązujące do różnych kontynentów. Pokazują w ten sposób, że Chrystus przyszedł na świat dla wszystkich. Nie tylko chrześcijan, nie tylko Europejczyków. Niosą w rękach jakieś dary dla niego, bardzo często z przeznaczeniem na misje, bo dziś też Misyjny Dzień Dziecka. Ciekawe, co Jezusowi damy ty i ja?
Homilia do dzieci
19/12/14 ks. Konrad Zygmunt
Pewnie dla niektórych święta Bożego Narodzenia są już bardzo daleką historią. Już prawie o nich zapomnieli. Nasze przygotowania, do tego wigilia była tak dawno, a o otrzymanych prezentach już nie ma co wspominać. A może jednak pod choinką jest jeszcze jakiś prezent? Niezauważony, nierozpakowany czy zagubiony? A może jest jakiś prezent dla nas wszystkich? Chcemy jeszcze dłużej być przy Jezusie, który dla nas się narodził w Betlejem. Chcemy w Jezusie rozpoznać i zobaczyć dar dla każdego z nas, który daje nam Bóg.