Objawienie Pańskie

Sugestie programowe

19/12/14
Iść w orszaku Trzech Króli
Czy mamy w sobie taką siłę, aby jak Izajasz całemu światu głosić prawdę o Chrystusie? Ależ oczywiście! Nie należy się zrażać, jeśli coś nie wyjdzie, gdy ktoś osłabnie lub gdy inni wyśmieją. Kościół jest tak wielką wspólnotą, że nigdy nie zabraknie mu sił do głoszenia Ewangelii.
Wpatrzeni w Apostoła Narodów pogłębiamy w sobie świadomość przynależności do Nowego Ludu Bożego. Umocnieni darami Ducha Świętego z wielką mocą zanosimy Ewangelię całemu światu. Czynimy to nie tylko z Maryją i Józefem, ale także z Mędrcami ze Wschodu. Mamy podobną do nich misję: wpatrzeni w Chrystusa, który jest Światłością świata, omijamy współczesnych Herodów, ich popleczników i udajemy się do tych ludzi, którzy albo już zapomnieli o Bogu, albo jeszcze w ogóle Go nie znają. Wytyczamy współczesnym drogi do Trójjedynego.
Objawienie Pańskie nazywamy też świętem Trzech Króli, poszerzając znaczenie tej uroczystości. Przyczynia się do tego organizowany w wielu miejscowościach orszak Trzech Króli. Jeśli to możliwe, zaangażujmy weń dorosłych, młodych, a tym bardziej najmłodszych, obecność których zaakcentuje Misyjny Dzień Dzieci.
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.