Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

18/12/14
Nowy Rok – nowe nadzieje
18/12/14 Sławomir Zatwardnicki
W jaki sposób pasterze rozpoznali Mesjasza i Jego Matkę w tym akurat dziecku i jego rodzicielce? Czy byli jakoś nadzwyczajnie prowadzeni przez Ducha Świętego, czy też wystarczył im zapowiedziany przez anioła znak: dziecko leżące w żłobie?
Homilia do dorosłych
18/12/14 ks. Szymon Bajon
Stajemy na progu nowego roku. Dni takie, jak ten dzisiejszy, przypominają nam zawsze o upływie czasu. Niektórzy być może dziękują dziś Bożej Opatrzności za to, że dożyli kolejnego roku, inni powtarzają z nostalgią: „jak ten czas szybko leci”, dodając „i znów jesteśmy o rok starsi”.
Homilia do dorosłych
18/12/14
Stoimy na progu nowego roku. Zapewne niejedna i niejeden z nas zadaje sobie pytanie: Jaki on będzie? Co przyniesie mojej rodzinie, naszej ojczyźnie, światu? W sylwestrową noc i dziś od rana składamy sobie życzenia: Do siego roku! To znaczy: „doczekajmy w zdrowiu i w spokoju do końca tego roku i zarazem początku przyszłego”.
Homilia do młodzieży
18/12/14 ks. Jacek Zjawin
Jestem katechetą w szkole ponadgimnazjalnej i na lekcje, oprócz dziennika i klucza do sali, przynoszę zwykle dużo różnych pomocy dydaktycznych. Noszę je w pokaźnej aluminiowej walizce, która wygląda jak skrzynka na narzędzia. Na tej walizce dużymi literami napisałem „Dobra Nowina”, aby zaspokoić ciekawość tych, którzy co chwilę mnie zaczepiali z pytaniem: „A co ksiądz ma w tej walizce?”. Doszło do tego, że jeden z uczniów poszukując mnie przyszedł do pokoju nauczycielskiego i zapytał: „Czy jest ksiądz Dobra Nowina”?
Homilia do dzieci
18/12/14 ks. Andrzej Muńko
Wspaniale, zapisaliśmy już cechy mamy idealnej. My znamy już taką osobę, która ma wszystkie te cechy. Jest to Maryja, która dziś w liturgii jest nazywana Bożą Rodzicielką. Jak już powiedziałyście na początku, ona jest Matką Pana Jezusa, którego narodzenie tydzień temu wspominaliśmy. To już wiemy, a teraz idziemy dalej.