Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sugestie programowe

18/12/14
Nowy Rok – nowe nadzieje
Prawie wszystkim udziela się podniosły nastrój świąt, obdarzanie się prezentami, modlitwa na zakończenie roku. Wielu nadal tradycyjnie „wita” Nowy Rok i w tym szczególnym momencie (o północy) składa sobie życzenia: Nowy Rok – nowe nadzieje. To jest oczywiście kwestia poboczna, to przecież tylko ludzki sposób przeżywania upływu czasu, który niejednokrotnie przybiera formę magiczną.
Religijny nastrój pierwszego dnia stycznia związany jest z osobą Maryi. Ona wskazuje na Jezusa Chrystusa, który jest jedynym gwarantem błogosławieństwa i szczęścia. Pan obdarza nas pokojem, o którym słyszymy w Księdze Liczb. Błogosławieństwo, jakie otrzymujemy od księdza, rodziców, krewnych, przyjaciół, ma swoje źródło w dobroci Boga. Gdy Mesjasz przyszedł na ziemię i objawił się całemu światu, to Jego imię – Jezus, czyli „Bóg zbawia” – stało się najświętszym imieniem. Owe nowe noworoczne nadzieje wiążemy właśnie z imieniem Jezusa, bo On przyszedł, aby nas zbawić.
1 stycznia jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój – uwzględnijmy to w modlitwie wiernych, a w homilii przypomnijmy, że pokój między narodami nastąpi tylko wtedy, gdy będzie on w sercu każdego człowieka.
 
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.