Polecamy
Pierwsza Komunia z białą kokardą Best
seller
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
24,90 zł 20,90 zł
17 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe

20/07/16
Nie dopuść, byśmy ulegli pokusie
W sytuacjach nadzwyczajnych trzeba podejmować odważne decyzje. Jakie? Chociażby podobne do takich, które muszą podjąć mieszkańcy wyspy Lampedusa. To najbardziej wysunięty na południe skrawek włoskiej ziemi, tylko 113 km od wybrzeży Tunezji i 176 km od Sycylii. Wciąż jest to cel uciekinierów z Afryki. Gdy przybywa ich wielu, otwiera się kościół, aby pragnący normalnego życia przybysze mogli się schronić, odpocząć, zanocować. Ale mimo to w ciągu ostatnich dwudziestu lat prawie 20 tysięcy uchodźców straciło życie, gdy próbowali dostać się do Europy. Trzeba się modlić za tych ludzi i ich ratować, tak jak Abraham, który „targował się” z Bogiem.
Codziennie odmawiamy Ojcze nasz. Skoro Pan udziela nam ze swych darów, to czyż my nie powinniśmy obdarzyć pajdą chleba strudzonego? kubkiem wody spragnionego? miejscem spoczynku podróżnego?
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.