Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Sugestie programowe

22/07/16
Błogosławiona jesteś między niewiastami
Od wielu stuleci Maryja, Matka Boża, ukazywana jest w różny sposób: w ikonie, rzeźbie, na malowidłach, sztandarach, feretronach. W zależności od regionu świata, Bogarodzica posiada rysy afrykańskie, dalekowschodnie, indiańskie. Dla nas ma rysy słowiańskie.
Maryja ma twarz naszej matki. Znamy Ją jako Madonnę z fresków, słynącą łaskami w figurach, patrzącą na nas z cerkiewnych ikon. Maryja jest obecna w rozsianych po naszej ziemi prostych kapliczkach. Dziś czcimy Ją jako Wniebowziętą.
Ewangelia ukazuje dwie niewiasty – Maryję i Elżbietę. Obie są w stanie błogosławionym. Towarzyszy im Duch Święty, napełniając ich serca swą mocą. Tchnienie Ducha udziela się także nienarodzonemu jeszcze Janowi, synowi Elżbiety, który będąc pod sercem matki, porusza się na głos Maryi. Pełna radości i chwały Maryja wyśpiewuje hymn uwielbienia. Pieśń mówi o świętości i mocy Boga, o umiłowaniu ludzi bogobojnych, rozproszeniu pysznych. Bóg okaże swą łaskę pokornym, którzy Jemu ufają.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ukazuje siłę Jej zawierzenia Bogu. W homilii koncentrujemy się na sile zawierzenia Bogu.
 
„Nowe życie w Chrystusie”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce