Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł
1 niedziela Adwentu
Sugestia programowa

Gdyby gospodarz wiedział…

27/11/16
Nie lubimy „gdybania”. Co z tego, że ktoś powie: „Gdybym to ja wiedział, że… tobym tam nie poszedł, tobym się nie zgodził, to wszystko byłoby inaczej”. Tego typu myślenie nic nie daje oprócz refleksji nad postępowaniem własnym i cudzym. Tymczasem w Ewangelii sam Jezus używa tego słowa w kontekście refleksji, mówiąc: „Gdyby gospodarz wiedział…”.
Tym samym Pan zachęca nas nie tylko do czuwania, ale także do refleksji nad swym życiem, abyśmy byli bardziej świadomi naszego posłannictwa, wszak od 1050 lat jesteśmy narodem należącym do Chrystusa! Mamy jedno wspólne imię – chrześcijanie! Przed nami rok pełen zadań: idźmy i głośmy Dobrą Nowinę wszelkiemu stworzeniu.
Warto jest zacząć od nowa, nawet wtedy, gdy poprzednim razem coś w nam życiu nie wyszło, coś się nie udało. Dlatego dobrze się dzieje, że znów nastał Adwent, bo warto zacząć czuwać nad sobą, nad swym duchowym życiem.
W homilii zaakcentować potrzebę refleksji nad sensem bycia chrześcijaninem.
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.