Polecamy
2 niedziela Adwentu
Sugestia programowa

Przygotujcie drogę Panu…

04/12/16
Już od tylu lat na naszych oczach zmienia się polska rzeczywistość. Szybko miało być zbudowanych wiele autostrad, dróg szybkiego ruchu, wyremontowanych linii kolejowych. Niezależnie od politycznych uwarunkowań, możliwości finansowych państwa i okoliczności związanych ze zmianą rządów okazuje się, że obiecać łatwo – wykonać trudno. O coś podobnego wołał Jan Chrzciciel: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.
Znał dobrze idee swego poprzednika, Izajasza. Nic dziwnego, że jego charyzmatyczne wołanie nie wszyscy pojęli. Większość z nich słuchała proroka znad Jordanu z ogromną uwagą, nawet przyjmowali chrzest z jego rąk, ale wpływowa mniejszość pozostała nań głucha.
„Modlący się niech nie przychodzą do Boga z bezpłodnymi i gołymi prośbami. Nieskuteczna jest prośba, gdy zwraca się do Boga jałową modlitwą. Albowiem skoro drzewo nie dające owocu bywa wycięte i w ogień wrzucone, tak i mowa nie dająca owocu nie może mieć zasługi u Boga, ponieważ nie jest zapłodniona żadnym uczynkiem” (św. Cyprian).
 
„Idźcie i głoście”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.